Tërmeti në Turqi, barka të mbytura nga uji, ja dëmet e shkaktuara nga Cunami

130
Barka të përmbytura ose të tërhequra me forcë nga uji. Janë dëmet e shkaktuara nga cunami që goditi brigjet e Gumbet, në Turqi, pas tërmetit të fuqishëm me magnitude 6.7 që goditi Turqinë dhe Greqinë një ditë më parë.
Tërmeti shkaktoi dy viktima dhe 100 të plagosur, si dhe dëme të konsiderueshme materiale.