Tërmeti 6.7 ballë godet Ekuadorin

112

Një tërmet i shkallës 6.7 ka goditur Ekuadorin. Ende nuk dihet se a ka ndonjë të lënduar nga ky tërmet, ndërkohë ekipet emergjente janë në vendin e ngjarjes. Ekuadori kohët e fundit është goditur nga një seri tërmetesh të cilat lanë qindra persona të vdekur. Në tërmetin e fundit që ndodhi në Ekuador, mbetën të vdekur më shumë se 400 persona dhe të lënduar më shumë se 2 mijë.