Të shtëna me armë zjarri në SHBA, të paktën 5 të vdekur

130
Të paktën 5 persona kanë humbur jetën si pasojë e disa të shtënave me armë zjarri në Orlando të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
Një burrë hapi zjarr në një kompani private herët në mëngjes, ndërsa është neutralizuar nga policia.

Sipas autoriteteve situata është nën kontroll. Ende nuk dihen shkaqet dhe motivet e ngjarjes.