Sulmohet grupi terrorist në Siri e Irak nga koalicioni kundër ISIS

168
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e tyre kanë kryer 23 sulme ajrore kundër militantëve të grupit ekstremist të Shtetit Islamik në Siri e Irak të mërkurën.
Këtë e bëri të ditur ushtria amerikane përmes një deklarate për media. Në Siri, shtatë sulme shkatërruan një bunker, një automjet, një bazë dhe disa njësi të militantëve, thuhej në deklaratë. Në Irak, 16 sulme u bënë nëpër Baiji, Mosul, Ramadi, Sinjar dhe qytete tjera.