Shkëmbim zjarri , Në Tunizi sulmohet hoteli me turistë

101
Sulm në një resort të frekuentuar nga turistë europianë dhe amerikanë në Sousse të Tunizisë. Sipas mediave lokale flitet dhe për viktim
Flitet për një person të vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri mes grupit të armatosur dhe forcave të sigurisë, informon një burim I sigurisë për mediat vendase.
Tunizia ka qnë në alarm që prej Marsit kur militantët ismalikë sulmuan muzeun Bardon në Tuniz, duke vrarë një grup turistësh në një prej sulmeve më të rënda në 10 vjeçarin e fundit në këtë shtet të Afrikës së Veriut