SHBA: Jahjaga merr pjesë në pritjen tradicionale të Presidentit Obama

139
Presidentja e Kosovës, Atifeta Jahjaga mori pjesë në pritjen tradicionale të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama. Këtë pritje tradicionale Obama e organzon për liderët e shteteve pjesëmarrëse në sesionin e rregullt vjetor të Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara ndërsa Jahjaga në rrjetin social Facebook postoi foton me Barack dhe Michelle Obaman.