Rusi/ Victoria Lopireva, ambasadore e Kupës së Botës

185
Ish-Miss Rusia Victoria Lopireva u zgjodh si ambasadore e Kupës së Botës, që do të mbahet në Rusi në 2018. Bukuroshja bjonde, është një nga femrat më të bukura ruse. 32 vjecarja ka lindur në Rostov dhe është aktore, modele dhe prezantuese televizive. Në 2003 u zgjodh Miss Rusia dhe organizatorët e Kupës së Botës në Rusi thonë se ajo gjithashtu e njeh shume mirë futbollin.