Ripunohet busti i Cristiano Ronaldos: A vazhdon të jetë skandaloz apo…?

211

Cristiano Ronaldo është cilësuar gjithmonë si një ndër futbollistët më simpatik dhe seksi. Ai është jo vetëm një ndër futbollistët më të mirë, por është bërë edhe imazhi i shumë markave të njohura, duke qenë se shquhet për bukurinë e tij.

Por, jo të gjithë ndaj të njëjtin mendim dhe kanë të drejtë përderisa e bukura është relative. Kështu edhe për syrin e skulptorit Emanuel Santos, busti i parë i bërë për nder të CR7-ës është punuar në mënyrë amatoreske. Ky bust është vendosur në aeroportin që mban emrin e tij në Portugali  dhe shumë shpejt u shndërruar në objekt talljeje në rrjetet sociale. “Meme” të shumta u bënë aso kohe për yllin portugez.

Më në fund Jose Gomez Palas na e ka sjellë Cristianon në versionin që duam dhe njohim. Ai ripunoi edhe një herë bustin e tij, kësaj here të punuar mjeshtërisht. Po ju si mendoni?