Policia bullgare arreston pesë xhihadistë nga Kosova

96
Policia Kufitare bullgare ka arrestuar mbrëmë pesë shqiptarë nga Kosova e cila pretendon të jenë xhihadistë. Siç raportojnë mediat bullgare të arrestuarit janë shqiptare te moshës 20-26 vjeçare. Sipas burimeve te njëjta ata u arrestuar mbrëmë në fshatin bullgar të Kamenicën e Skavicës afër Gjushevës në piken kufitare me Maqedoninë. Policia bullgare ka konfiskuar telefonat e tyre mobil dhe janë zbuluar pamjet video me “kokat e prera nga xhihadistët” si dhe reklama me pamje të “shtet islamik”, raporton mediat bullgare