Përplaset me kabllon e teleferikut, përmbyset aeroplani

229

Një pilot dhe pasagjeri që e shoqëronte i kanë shpëtuar për mrekulli vdekjes pasi aeroplani i tyre u përplas me kabllon e një teleferiku në Itali. 62-vjecari doli jashtë, por pasagjeri 55 vjeç mbeti brenda kabinës së aeroplanit të përmbysur.


Pamjet tregojnë një person nga ekipi i shpëtimit që është ulur në krah të aeroplanit dhe përpiqet ta tërheqë. Kjo ngjarje ndodhi pasditen e së dielës në resortin e skijimit në Teglio, në veri të Milanos.