Përplasen dy trena në Johannesburg, 150 të lënduar

95
Së paku 150 njerëz kanë vdekur në një përplasje të dy trenave në Johanhesburg, në Afrikën e Jugut, bëjnë të ditur mediat lokale. Websajti jugoafrikan ENZO ka bërë të ditur se udhëtarët kanë marrë plagë në shpinë dhe qafë si dhe thyerje të lehta dhe të rënda. “Besohet se aksidenti mes dy trenave ka ardhur si pasojë se njëri nga ta ka dalë nga binarët”, ka thënë zëdhënësi i shërbimit për situata të jashtëzakonshme Russell Majring. .