Parisi solidarizohet me viktimat e Londrës, fiken dritat në Kullën Eifel

161
Ndriçimi në Kullën Eifel në Paris, është ndërprerë në mesnatë, në shenjë solidarizimi me viktimat e sulmit terrorist të kryer dje në Londër, ku humbën jetën 5 persona dhe u plagosën 40 të tjerë.
Një person ka përplasur me makinë dhjetëra persona, dhe ka qëlluar me thikë oficerët e policisë pranë godinës së Parlamantit.

Një vendim i tillë u mor nga kryetari i komunës së Parisit, qytet i të cilit ishte më parë cak i sulmeve të përgjakshme terroriste.