Një aksident tragjik ne Itali ka rezultuar fatal për shqiptarin, përplaset për vdekje nga kamioni

111

Tragjik ka rezultuar fati i një shqiptari në Itali,
i cili ka humbur jetën pasi është përplasur nga një automjet.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në dje, ditën e
Krishtlindjeve, në Bovolone rreth orës 17:30. ‘larena.it’ raporton se babai i
dy fëmijëve, Bujar Çaushi, drejtonte një biçikletë u përplas për vdekje nga një
automjet, pasi dhe rruga ishte errësirë.

Ndonëse shqiptarit iu dha ndihma e parë, ai nuk mund
t’i mbijetonte plagëve të marra, duke lënë jetim dy fëmijë.