Në Alepet franceze – Orteku godet pistën e skive, katër të vdekur, tre të zhdukur

116
Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe tre të tjerë rezultojnë të zhdukur pasi një ortek dëbore goditi një resort në aplet Franceze.
Mediat shkruajnë se ngjarja ndodhi në pistën e skive në Tignes, në Aplet feanceze.
Në vendin e ngjarjes kanë shkuar dy helikopterë, së bashku me policine dhe forcat e kërkimit shpëtimit.
Ekipet e shpëtimit kanë arritur të nxjerrin një të mbijetuar i cili ishte mbuluar nga dëbora, ndërkohë që është në gjendje kritike për jetën.
Ndërkohë ekziston frika se numri i viktimave mund të rritet.