Ministri serb: BE të reagojë ndaj deklaratave të shqiptarëve të Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviç ka deklaruar se deklaratat e shqiptarëve të Kosovës tregojnë se Bashkimi Evropian duhet të përfshihet dhe të dërgoj mesazh të fuqishëm se diçka e tillë nuk tolerohet.

Sipas tij duhet reagim i fuqishëm e serioz, nëse bashkësia ndërkombëtare dëshiron të tregoj se është me të vërtet e përkushtuar në një proces ku i trajton njësoj të gjitha palët, shkruan Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Ai këto komente i bëri në një interviste në televizionin Pink duke reaguar ndaj deklaratave se Nishi do t’i bashkohet Kosovës.