Mediat italiane / Rama përgatit dorëheqjen nga kreu i qeverisë

787

Burime të mediave italiane bejnë me dije se diplomat europian dhe ata amerikan ,i kanë kërkuar kryeministrit Rama ,të zgjidh menjiherë krizën. Sipas po këtyre burimeve, kjo zgjidhje konsiston në dorheqjen e tij dhe krijimin e një qeverisje gjithpërfshirse . Kriza në të cilën ka hyrë Shqipëria po shikohet me shqetësim edhe nga aleatët strategjik sigurse është Aleanca Atlantike e NATOS…