Live Maqedoni-Shqipëri/ Starton takimi i zjarrtë në Strumicë, kuqezinjtë në kërkim të fitores

176
Ka startuar sfida në Strumicë mes përfaqësues maqedonase dhe kombëtares shqiptare. Në takimin e sotëm që ka filluar prej kohësh të luhet, që në përcaktimin e stadiumit se ku do të zhvillohej, Shqipëria kërkon të marrë vetëm një rezultat, fitoren.
Njëjtë janë shprehur dhe kundërshtarët me në krye trajnerin Igor Angelovski i cili në konferencën për shtyp para ndeshjes deklaroi se në Strumicë do të vendoset “drejtësi” për takimin e parë në “Loro Boriçi” ku Shqipëria fitoi 2-1.
2’ Sadiku provon me një gjuajtje të fortë drejt portës në nëj goditje dënimi ballore, topi përplaset në murin mbrojtës.
1’ Nis topin nga qendra Shqipëria
Fillon me skandal ndeshja Maqedoni-Shqipëri e cila luhet në stadiumin e Strumicës. Vërshëllima dhe fyerje nga tifozët maqedonas janë dëgjuar gjatë Himnit të Flamurit.
Ora 19:48-Pas pak çastesh në stadiumin e Strumicës luhet një nga ndeshjet më të zjarrta të kombëtares shqiptare, ajo kundër përfaqësues së Maqedonisë. Në këtë sfidë që ka nisur të luhet prej kohësh futbollistët kuqezi të drejtuar nga Christian Paanucci kërkojnë vetëm fitoren për të blinduar vendin e tretë.
Në formacionin e zgjedhur nga tekniku italian (3-5-2) në majën e sulmit qëndron Armando Sadiku i mbështetur nga Jamir Hyka. Në mesfushë janë Llullaku, Agolli, Kukeli, Lila e Roshi, ndërsa në mbrojtje Mavraj, Ajeti e Hysaj.
Një formacion që në dukje të parë tregon se në Maqedoni Shqipëria kërkon vetëm 3 pikët.
Maqedoni-Shqipëri: 20:45
Maqedonia: Dimitrevski, Ristevski, Musliu, Ristovski, Velkoski, Nikolov, Bardhi, Spirovski, Alioski, Pandev, Nestorovski.
Trajner: Igor Angelovski
Shqipëria: Berisha, Hysaj, Ajeti, Mavraj, Agolli, Kukeli, Lila, Abrashi, Hyka, Llullaku, Sadiku.
Trajner: Kristian Panuçi
Gjyqtar: Jonas Erikson