Kosovë, opozita kërkon seancë të jashtëzakonshme për programin qeverisës

23
Lëvizja Vetëvendosje, LDK-ja dhe Alternativa, kanë mbledhur firmat kërkesë që të hënën të mbahet seancë e jashtëzakonshme.

Në këtë seancë opozita do të kërkojë të diskutim për programin qeverisës dhe Qeverinë e re. Këtë e kanë bërë të ditur burime të KosovaPress nga deputetët e opozitës.

Ramush Haradinaj u zgjodh sot kryeministër i Kosovës me 62 vota duke prezantuar edhe kabinetin e ri qeveritar.