Kishte shkuar për vizitë te motra, por përfundon me plumb në këmbë

148
Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur fshatin Ngjeqar, të Roskovecit, ku raportohet për një 50 vjeçar të plagosur në këmbë.
Policia sqaron se ngjarja ka ndodhur në një lokal në fshatin Ngjeqar është plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasi R.G, 50 vjeç, banues në lagjen “8 Shkurti” Fier. Nga hetimet paraprake dyshohet se për motive të dobëta, shtetasi U.S banues në Ngjeqar, (dyshohet se ka qënë në gjendje të dehur), ka qëlluar me armë zjarri shtetasin R.G (i cili kishte shkuar për vizitë te motra e tij në fshatin Ngjeqar). 
Eshtë shpallur në kërkim autori i dyshuar i kësaj ngjarje dhe po punohet për kapjen e tij. Shtetasi R.G ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje