Greqi, një tërmet me magnitudë 4,0 ballë Rihter trondit ishullin Zakinthos

149
Një tërmet me magnitudë 4,0 ballë sipas shkallës Richter goditi sot ishullin Zakinthos, sipas Institutit grek të Gjeodinamikës dhe Observatorit Kombëtar të Athinës.
Tërmeti e goditi ishullin në orën 11:00, 32 kilometra në jug të Zakinthos, në një thellësi prej 10 kilometrash.
Nuk ka njoftime për viktima apo dëme materiale.