Gjendet avioni i rrëzuar indonezian, dyshohet se nuk ka të mbijetuar

103
INDONEZI – Gjenden nga autoritetet vendase rrënojat e avionit me 54 pasagjere ne bord të zhdukur sot paradite ne Indonezi. Rrënojat janë gjetur ne territorin e rajonit të Papuas ndërsa nga mediat lokale nuk raportohet për persona te mbijetuar.
Lajmi u konfirmua dhe nga ministri i transporteve në Indonezi. Në bordin e avionit indonezian gjendeshin 54 pasagjerë mes tyre 5 femijë.
Ende nuk dihen shkaqet që çuan në rrëzimin e avionit, autoritet vijonë hetimet.
Avioni humbi kontaktin me kontrollorët e trafikut ajror mbi provincën lindore indoneziane Papua sot paradite