Francë, operacionet antiterrorizëm, mediat: Regjistrohet një tjetër shpërthim

189
Një tjetër shpërthim është regjistruar sot në Francë. Sipas informacioneve që përcjellin mediat ndërkombëtare, mësohet se shpërthimi është dëgjuar në një apartament në Charleville.

Pas ngjarjeve të rënda që përfshinë mbrëmjen e së premtes Parisin, me një bilanc prej 132 të vdekurish dhe qindra të plagosurish, është shpallur gjendje e jashtëzakonshme, ndërsa janë forcuar masat e sigurisë