Dy aktor italian vriten me armë gjatë shfaqjes

132
Një shfaqje në Itali është kthyer në tragjedi, kur arma e ‘rreme’ shkrepi duke lënë të vdekur dy aktor, Agostino Carullo dhe Donato Gianfredi. Ngjarja ka ndodhur në Potenza të Italisë derisa po luhej shfaqja ‘The Night of the Bandits’. Mediat italiane bëjnë me dije se në mesin e të plagosurve është edhe një djalë 5-vjeçar. Ndërkohë që autoritetet kanë nisur hetimet për sabotazh dhe vrasje.