Derrkuci i lumtur që u shpëtua nga përmbytja

171
Një foto e hedhur në rrjetin social kinez Weibo është bërë virale në internet. Në të shfaqet një derrkuc që buzëqesh.
Fotoja është bërë në vendet e prekura nga tajfuni në jug të Kinës, dhe derrkuci është shpëtuar nga forcat e emergjencës. 
DailyMail thotë se foto në Weibo është bërë në zonën e Yibin, provinca e Sichuan. Ndërsa China Plus thotë se foto është bërë më 17 gusht në një fermë derrash në Danliao, afër Quinzhou. Derrkuci që buzëqëesh është një prej tre të tillëve që u shpëtuan.