Çifti më i famshëm në botë në mbështetje të Hillary Clinton

98

Beyonce dhe
Jay-z kanë dalur hapur në mbështetje të kandidates për presidente të SHBA-së
Hillary Clinton.

Me përkrahjen e tyre, Hillary
Clinton i ka siguruar disa vota më shumë.

Kandidatja demokrate për
presidencën e SHBA-së u shfaq në skenë me Jay Z e Beyonce përpara një turme të
madhe njerëzish në Cleveland gjatë fushatës së saj.

Edhe pas vendimit të FBI-së për
të ndërhyrë në email-et e Hillary Clinton, kjo nuk i ka bërë njerëzit aspak
skeptikë për të dalë në mbrojtje të saj.

Në Cleveland mijëra njerëz
brohorisnin emrin e saj.

Jay Z e Beyonce nuk kanë qenë të
vetmit artistë që knaë dalë hapur pro Hillary-t. Më parë Katy Perry dhe
Madonna, në koncertet e tyre i kanë dhënë një dorë fushatës së Clinton