Çahet toka në Missisipi, “gllabëron” makinat e parkuara

112
Një gropë e madhe është hapur papritur pak metra jashtë një restoranti në qytetin Meridian të Missisipit duke thithur brenda 12 makina që ishin parkuar aty.
Ngjarja ndodhi të dielën në mbrëmje dhe fatmirësisht nuk pati të lënduar
Autoritetet po punojnë të mësojnë se kush ka qenë shkaku.
Drejtori i sigurisë publike Meridian, Buck Roberts, i tha gazetës Meridian Star se gropa nuk ishte shkaktuar nga erozioni. Ndërkohë inxhinierë dhe specialistë të tjerë ndodhen në vendin e ngjarjes