Belgjikë, 15 persona mbahen peng në një supermarket

202

Një
person i armatosur ka marrë peng 15 persona në një supermarket në një lagje të
Brukselit në Belgjikë.

Në vendngjarje ndodhet
policia, ndërsa nuk dihen shkaqet e sakta të kësaj ngjarje.

Sipas mediave lokale, autori tentoi
të grabiste supermarketin, por diçka shkoi keq dhe kërcënon duke mbajtur peng
15 qytetarë.