Arrestohet shqiptari i shumëkërkuar. Emri

197
Një 41-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga policia.

Bashkim Kubazeçaj, 41 vjeç, banues në fshatin Shtoj i Ri, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër, u vu në pranga, njofton sot policia.

Ndalimi i këtij u bë pasi: Zyra Qendrore Interpol Tirana e ka shpallur në kërkim ndërkombëtar sepse Gjykata e Catanzaros e ka dënuar me 15 vite burg, për kryerjen e veprës penale “Shkelje të Ligjit për Drogat”, parashikuar nga nenet 81-110 190/2 i Kodit Penal Italian.

Kapja dhe arrestimi provizor i 41-vjeçarit u bë me qëllim ekstradimi drejt Italisë.