Angli/ Aeroplani bie mbi vetura, 4 të vdekur

93
Një problem teknik u ka kushtuar jetën 4 personave në Britaninë e Madhe. Aeroplani privat nën pronësinë e një sauditi është përplasur gjatë tentativës për ulje duke shpërthyer dhe duke i marrë jetën pilotit dhe tre pasagjerëve. Piloti tentoi të ulte në një pistë afër aeroplanin Embraer Phenom 300 me vlerë 12 milionë dollarë por situata i doli jashtë kontrollit. Nga shpërthimi u dëmtuan totalisht edhe 15 makina të parkuara.