Aksidenti fatal i merr jetën shqiptarit në Greqi. Emri

210

Një ngjarje e rëndë është shënuar në shtetin fqinj.

Një aksident fatal i ndodhur në aksin që lidh Korinthin me Qiaton në Greqi I ka marë jetën një shtetesi shqiptar. Sipas policisë greke, aksidenti ndodhi në kohën që drejtuesi i automjetit humbi kontrollin dhe pasi u përplas me murin, bëri disa rrotullime dhe përfundoi në bregun e detit.

U desh ndërhyrja e forcave zjarrfikëse për të nxjerrë nga llamarinat, trupin e pa jetë të Jani Beqiris, i datëlindjes 1980.

Trupi i tij u dërgua në morgun e Korinthit, ndërsa policia ka nisur hetimet lidhur me rrethanat e aksidentit me pasojë vdekjen e emigrantit shqiptar, banor i Korinthit.

Image