Aksident i rëndë në SHBA: Përplaset autobusi me një makinë, 13 të vdekur

108

13
persona kanë mbetur të vdekur në një aksident automobilistik në Karolinën e
Jugut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga përplasja e një autobusi me një
makinë.

Shumë persona të tjerë kanë
mbetur të plagosur dhe janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Forca të shumta policie mbërritën
në vendin e ngjarjes dhe po heton për shkaqet e aksidentit të rëndë