10 modelet më të ndjekura në Instagram sipas faqes franceze “Sport & Style”

42
Në vitet e fundit, “Instagram”-i padyshim që është bërë rrjeti social i fotografive më të famshme në botë. Shumë modele kanë zgjedhur këtë rrjet për të postuar fotot e tyre më të fundit, ndërsa shpesh falë Instagramit, kanë fituar edhe një famë jashtëzakonisht të madhe.
Faqja franceze “Sport & Style” ka renditur 10 modelet më të ndjekura në “Instagram” për vitit 2017.
Bie në sy fakti, se çdo njëra prej modeleve që bën pjesë në 10-shen më të ndjekur, ka më tepër se 10 milionë fansa.

01. Kendall Jenner – 84.5 milionë ndjekës

02. Cara Delevingne – 40.6 milionë ndjekës

03. Gigi Hadid – 36.4 milionë ndjekës

Kandidati I mazhorancës për bashkinë e Lezhës është pritur me një entuziazëm ndryshe nga takimet e tjera në fshatin e tij të lindjes, në Grash të Zadrimës. Në takimin me banorët, Kandidati Tushaj pranoi se situata në këtë fshat është tejet e vështirë dhe se nevoja për ndërhyrje është imediate.

“Gjëndja e shkollës është e mjeruar, qëndra shëndetsore është në funksionet minimale, infrastruktura lë shumë për të dëshiruar, ndërsa uji i pijshëm mungon totalisht,- tha ndër të tjera Tushaj, teksa garantoi banorët se nëse do të ketë mbështetjen e tyre, standarti i këtyre shërbimeve do të ndryshojë totalisht.

“Kundërshtari im politik merret me investimet që kemi bërë në qytet, e me të cilat krenohet gjithë Lezha, por unë nuk kandidoj me kundërshtarin por me qytetarët, që të jemë pranë halleve dhe problemeve të tyre, dhe të jap kontributin tim për zhvillimin e Grashit dhe çdo zone tjetër që vuan pasojat e sistemit të tranzicionit, tha Kandidati Tushaj.

E pranishme në mbështetje të kandidatit Tushaj, ishte edhe deputetja e LSI për Lezhën, znj. Monika Kryemadhi. Ajo iu ka parashtruar banorëve të Grashit dy alternativa, njëra e atij që nuk ofron asgjë për qytetarët, por që mendon për mireqenien e tij vetiake, e ndërsa tjetra është Viktori, i cili ka dëshmuar vizionin dhe strategjinë e tij, që do ta shtrijënë gjithë territorin e bashkisë së madhe.

Sipas saj kandidati tjetër, për 12 vite nuk ka bërë asnjë investim në komunën e Shënkollit, e ndërsa pikërisht tani ka nisur të shtrojë copëza rrugësh, që nuk të çojnë askund.

Takimi ka vijuar në formë bashkëbisedimi ku banorët e kësaj zone kanë mundur të shprehin problemet e tyre, ndërsa morën garancinë e Kandidatit Viktor Tushaj, nëse do të ketë votbesimin e tyre do të nisë startimin e projekteve me 22 qershor, në mënyrë që fshati Grash të nisë të marrë gjallërinë e munguar.

” data-medium-file=”” data-large-file=”” class=”alignnone wp-image-30415 size-full td-animation-stack-type0-1″ src=”http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/emily-1.jpg” sizes=”(max-width: 980px) 100vw, 980px” srcset=”http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/emily-1.jpg 980w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/emily-1-300×150.jpg 300w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/emily-1-768×384.jpg 768w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/emily-1-840×420.jpg 840w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/emily-1-640×320.jpg 640w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/emily-1-681×341.jpg 681w” alt=”” width=”980″ height=”490″ style=”box-sizing: border-box; max-width: 100%; height: auto; margin-right: 5px; margin-left: 5px; display: inline-block; user-select: text !important;” contenteditable=”false”>

04. Emily Ratajkowski – 15.5 milionë ndjekës

05. Bella Hadid – 15.5 milionë ndjekës

06. Chrissy Teigen – 14.9 milionë ndjekës

07. Gisele Bundchen – 13.4 milionë ndjekës

08. Miranda Kerr – 11.5 milionë ndjekës

09. Candice Swanepoel – 11.4 milionë ndjekës

Në mbrëmje u luajt finalje e Kupës së Shqipërisë mes Kukësit dhe Laçit, e cila pëfundoi me fitoren e Laçit. Disa orë para fillimit të saj, tifozët laçianë kanë bllokuar autostradën Tiranë-Durrës, duke mos lënë makinat e tjera të kalojnë. Por, ata nuk janë ndaluar me kaq. Raportohet se mes dy tifozerive ka pasur përplasje në Tiranë.  Disa prej tifozëve të të dyja krahëve janë goditur me sende të forta.

Ndeshja 

Finalja e Kupës së Shqipërisë mes Kukësit e Laçit mbylli sezonin, me një fund të lumtur për laçianët e drejtuar me sukses nga trajneri Armando Cungu. Ndeshja finale e kupës, zhvilluar në “Qemal Stafa” dhuroi spektakël dhe u mbyll me fitoren e Laçit, që përveç trofeut, fitoi edhe një biletë për në Europa League. Kjo fitore i jep nga ana tjetër Tiranës një goditje mbi ambiciet që kishte për të prerë biletën evropiane. Kukësi e kishte siguruar më herët pjesëmarrjen në Europa League, dhe dëshironte trofeun e kupës si të parin në historinë e tij, ndërsa Tirana me triumfin e verilindorëve përfitonte një biletë në Europa League. Nuk ishte e thënë, pasi Laçi bëri gjithçka për ta mbyllur sezonin me sukses, dhe kaloi në avantazh shumë shpejt. Pas një goditje dënimi, Veliaj godet në mënyrë perfekte dhe shënon një gol të bukur për Laçin në 13’. Në fund të pjesës së parë Edon Hasani barazon shifrat në 1-1, pas një asisti të marrë nga Pero Pejiç. Mbyllet në barazim pjesa e parë dhe pjesa e dytë bëhet edhe më e bukur. Por edhe e fortë dhe me ndërhyrje të ashpra. Në 60’, pas një skeme perfekte të lojtarëve të Laçit, Veliaj ekzekuton goditjen e dënimit dhe topi shkon te Mustafa që nxjerr Xhejmsin të vetëm me portierin Halilajn, duke e mposhtur këtë të fundit. Laçi kalon sërish në avantazh dhe e ruan atë për të ngritur pas tre sezonesh për herë të dytë trofeun e Kupës së Shqipërisë. Tifozët e Laçit festuan bashkë me ekipin gjatë këtë triumf. Para ndeshjes ka pasur edhe incidente mes dy tifozerive, gjatë udhëtimit për në Tiranë. Forca të shumta policie, për të shmangur incidente gjatë dhe pas ndeshjes, u përqendruan në “Qemal Stafa” duke shmangur kështu konfrontime të mëtejshme mes tifozëve. Në ndeshjet e kampionatit, përballjet mes këtyre dy ekipeve kanë qenë gjithashtu të tensionuara. Por Laçi, sikurse në kampionat ia doli të fitonte edhe ndeshjen  më të rëndësishme të këtij sezoni. Me të drejtë festa nisi pas ndeshjes në Tiranë dhe u zhvendos në Laç, për këtë fitore historike.     

 

Finalja e Kupës së Shqipërisë, 29 maj, "Qemal Stafa"
Laçi-Kukësi 2-1

Shënues: Hasani 45′/ Veliaj 28′  Xhejms 60′

Kukësi:Halilaj, Hallaçi, Malota, Shameti, Mici, Lushtaku (Pit 44’), Xheferson, Hasani, Hysa, Zeqiri, Pejiç; Trajner: Miodrag Radanoviç

Laçi:Vujadinoviç, Teqja, Sheta, Buljan, Çela, Meto, Mustafa, Veliaj, Sefgjinaj, Cetkoviç (Nimani 85’), Xhejms; Trajner: Armando Cungu

Gjyqtar:Lorenc Jemini

 

Kartonë të verdhë: Veliaj 23′ Sheta 40 Vujadinoviç 88′/ Mici 27′Xheferson 59′ Hysa 69′ Malota 71′

 

” data-medium-file=”” data-large-file=”” class=”alignnone wp-image-30421 size-full td-animation-stack-type0-1″ src=”http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/adriana.jpg” sizes=”(max-width: 1280px) 100vw, 1280px” srcset=”http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/adriana.jpg 1280w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/adriana-300×225.jpg 300w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/adriana-768×576.jpg 768w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/adriana-1024×768.jpg 1024w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/adriana-560×420.jpg 560w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/adriana-80×60.jpg 80w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/adriana-100×75.jpg 100w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/adriana-180×135.jpg 180w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/adriana-238×178.jpg 238w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/adriana-640×480.jpg 640w, http://folshqip.al/wp-content/uploads/2017/11/adriana-681×511.jpg 681w” alt=”” width=”1280″ height=”960″ style=”box-sizing: border-box; max-width: 100%; height: auto; margin-right: 5px; margin-left: 5px; display: inline-block; user-select: text !important;” contenteditable=”false”>

10. Adriana Lima – 11.2 milionë ndjekës