1 vit nga tragjedia në Mati, Greqia nderon viktimat

183

Sot mbushen plot 1 vit nga tragjedia në Mati të Athinës, ku humbën jetën 92 persona për shkak të një zjarri të fuqishëm që ra në zonën bregdetare. Zjarri me përmasa apokaliptike tronditi gjithë Greqinë. Sot familjarë të viktimave dhe përfaqësues të Kishës bënë homazhë në vendpushimin bregdetar të Matit, për nder të viktimave të asaj tragjedie. Më poshtë disa prej fotove të publikuara nga mediat greke.