Lindita Nikolla, reagim pas sulmit ndaj Kodhelit: “Mimi, ti je modeli ynë”!

Një ditë pas lajmit publikuar nga një portal grek, që fyente ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli, ka reaguar një tjetër grua e kabinetit Rama. Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, ka postuar një mesazh mbështetës në profilin e saj në Facebook, duke shkruar, se përballë shpifjes, denigrimit dhe poshtërsisë, ajo zgjedh të bërtasë fort, “Mimi je modeli ynë”. Ja postimi i ministres Lindita Nikolla: “Fuqizimi i gruas dhe kontributi i saj në politike. Sa shume flitet e debatohet. Po për gratë që janë në politikë? Flitet po aq shumë. Por paradoksalisht, edhe me gjuhën e shpifjes, denigrimit dhe poshtërsisë. Dikush neveritet, dikush përpiqet të nxjerrë ndonjë përfitim, dikush zgjedh të heshtë. Unë sot bërtas fort: Mimi je modeli ynë!”