Zjarr masiv në Patos, çfarë po ndodh…

122

Një zjarr i masiv ka përfshirë një sipërfaqe me shkurre dhe ullishte në zonën e quajtur Rërëz, Patos.

Mësohet se zjarri po përhapet me shpejtësi për shkak të erës së fortë. Nga flakët rrezikohen seriozisht me dhjetëra rrënjë ullinj.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e zjarrfikësve të cilat po bëjnë të mundur fikjen e flakëve.