Zjarr i madh në Vaun e Dejës, digjen nga flakët tre banesa

131
Një zjarr i madh është raportuar se ka rënë në tre banesa në fshatin Barbullush në Vaun e Dejës
Sipas informacionve të para nga zjarri fatmirësisht nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme të shumta materiale.
Policia dhe zjarrfikëset ndodhen në vendin e ngjarjes.
Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit.