Vranësira, reshje shiu dhe bore, moti për çdo qytet

220

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, gjatë ditës së diel vranësirat do të jenë të dendura në pjesën e parë të ditës.

Më pas edhe intervale kthjellimi.

Përgjatë maleve do të ketë reshje të dobëta bore dhe në pjesën tjetër të vendit
reshje lokale shiu. Parashikohen ngrica në zonat malore në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë nga kuadrati i Verilindjes-Veriperëndimit e lehtë dhe mesatare në
brigjet e Adriatikut, duke u pasuar nga një valëzim i ulët i forcës 2 deri 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Temperaturat në °C

Shkodër    -2/9 re diell

Kukës    -4/4 re borë e dobët

Lezhë    2/8 re shi diell

Dibër    -3/4 re borë e dobët

Durrës    1/10 re diell

Tiranë    1/9 re shi i dobët

Elbasan    0/9 re shi i dobët

Berat    -4/7 re shi i dobët

Vlorë    1/10 re shi i dobët

Korcë    -3/4 re borë e dobët

Gjirokastër    -4/4 re borë e dobët

Sarandë    1/11 re shi i dobët.