Tragjedia e Holtës/ Nxirret trupi i pajetë i 25-vjeçares, 3 të humbur

289

Gjendet trupi i një 25-vjeçareje të mbytur në Kanionet e Holtës. Disa turistë shqiptarë janë bllokuar për shkak të prurjeve të shumta të ujërave nga shiu.

Forcat e policisë dhe zjarrfikësit ndodhen në vendngjarje. Bëhet me dije se me tre prej turistëve ka humbur kontakti.

Personat e zhdukur me të cilët ka humbur kontakti janë dy djem mbi 20 vjeç dhe një 50-vjeçar.