Tjetër tërmet në Korçë! Ja sa ballë ishte

251
lajmi i fundit

Një tjetër tërmet ka lëkundur sot qytetin e Korçës, duke krijuar sërish panik tek banorët. Tërmeti ka qenë i shkallës dy ballë, dhe me epiqendër vetëm 4 kilometra larg qytetit juglindor.

Kujtojmë që edhe një ditë më parë Korça u gofit nga një tjetër tërmet, ndërkohë që më i forti ishte ai i javës së shkuar i shkallës 5.3 ballë i cili shkaktoi dëme të shumta materiale, si dhe plagosi dy persona.