4 tërmete të forta janë kanë rënë gjatë ditës së sotme afër vendit tonë, me epiqendër në detin Jon.

Sipas të dhënave tërmete kanë qenë të shkallës 3.9 ballë më i forti dhe 3.5 ballë më i dobëti. Lëkundjet janë ndier në Athinë dhe në ishujt përreth.

Image