Tërmet i fuqishëm në kufirin shqiptar

294

Lëkundje tërmeti në veri të Greqisë, shumë pranë kufirit me Shqipërinë.

Tërmeti me magnitudë 5.2 ballë të shkallës rihter e ka patur epiqendrën pranë qytetit Stanos dhe 45 km larg Prevezës.

Ende nuk ka informacione për dëme në njerëz apo në shtëpi, apo nëse lëkundjet janë ndjerë edhe brenda territorit shqiptar.

Image