Tensionohet situata tek ‘Unaza e Re’, ndërhyn policia…

232

Tensionohet situata te protesta e banorëve të Astirit.

Këta të fudit bllokuan rrugën për disa minuta, ndërsa forcat e policisë ndërhynë me forcë për të shpërndarë protestuesit.

Kujtojmë se në zonë ka forca të shumta të Policisë së Shtetit, FNSH dhe efektivë civilë. Ndërsa nuk mungojnë as forcat speciale të pajisura me gaz lotsjellës.