Temperatura të larta? Ja parashikimi i motit për sot 28 maj 2019

240

Moti do të jetë i paqëndrueshëm me alternime kthjellimesh vranësira të mesatare të cilat në mesditë do të pasohen nga reshje shiu në formën e rrebesheve dhe stuhive.

Nuk do të mungojnë dhe kthjellimet. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 1,0–2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 10/22°C

Zonat e ulëta 14/26°C

Zonat bregdetare 13/25°C