Të premten, mot me kthjellime shoqëruar me vranësira

4
Gjatë ditës së premte, 17 shkurt 2017, moti mbi vendin tonë parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira, të cilat në pjesën bregdetare dhe atë qëndrore do të shoqërohet me reshje të dobëta shiu.

Era do të jetë me drejtim juglindje – jugperëndim 1-10m/sek. Megull nëpër lugina. Deti i forcës 4 me lartësi vale 2.0 metër.

Temperaturat parashikohen të jenë: 

Vendet malore -0° /10°C
Vendet e ulta 2° /18°C
Vendet bregdetare 5° /19°C