Takimi i fshehtë i dy të rinjve shqiptarë, policia i pikas në kufirin greko…

191
Një sasi prej 67 kg droge është sekuestruar nga policia në kufirin greko-shqiptar. Droga u kap ne një zone bujqësore ne Parapotamo, Igumenice. Policia ndërhyri ne momentin kur nje 24-vjecar shqiptar po i dorëzonte një 25-vjecari shqiptar, 2 canta qe përmbanin 64 pako me 67 kg 30 gram marijuane.Ne makinen e 25-vjecarit u sekuestruan dhe 3 celulare. Dy shqiptaret u arrestuan.

80f1715e-1e7e-4b9c-8684-a5e10233abf54bb23f6f-c8b0-47b3-b11a-3847a9a70d75