Sot priten reshje në të gjithë vendin

329
Në qarqet Elbasan, Fier, Berat, Korçë, dhe Gjirokastër priten reshje mesatare, por lokalisht deri intensive, ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta, por lokalisht deri mesatare. Në shumicën e qarqeve reshjet do të jenë të shoqëruara edhe me shtrëngata;priten reshje në të gjithë territorin. 
Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 16 / 20 °C
në vendet e ulëta: 14 / 20 °C
në vendet malore: 11 / 17 °C
Era pritet të fryjë e lehtë.