Skandal në Korçë, Komisionerja e PS kthen kutinë përmbys. Arsyeja do t’iu lërë pa fjalë (Foto)

170
Në një nga Qendrat e Votimit në Korçë, një komisionere socialiste nuk i ka rezistuar dot kuriozitetit për të zbuluar si votuan njerëz të njohur të saj.

Ajo ka marrë një vizore dhe e ka futur në kuti, sipas Salianjit, për të marrë vesh votën e punonjësve të administratës.

Fotoja është publikuar nga kandidati për deputet i PD-së, Ervin Salianji, që thotë se gruaja në video quhet Pranvera Begolli dhe ajo kërkon të zbulojë votat e punonjësve të administratës.

“Nuk kane fund turpet dhe skandalet e Rilindjes, ne video komisionerja e Partise Socialiste Pranvera Begolli, duke nxjerre fletet e votimit per te verifikuar nese votuesi qe punon ne administrate ka votuar per PS ose jo?!” shkruan Salianji.