Ska më reshje shiu, ja sa do të jenë temperaturat për sot 22 korrik 2019

343

Ditët me shi, edhe pse lokal në disa zonë, kanë përfunduar.

Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit nga sot temperaturat do të rikthehen në ato normale për stinën.

Më poshtë parashikimi i motit për ditën e sotme:

Ditën e sotme në përgjithësi, nuk priten reshje.

Mundësia për ndonjë shtrëngatë gjatë pasditeve është mjaft e vogël.

Temperaturat

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 32 °C

në vendet e ulëta: 22 / 35 °C

në vendet malore: 18 / 31 °C