Shpërthimi në Porto Romano / Reagon Shtabi i Forcave Ajrore

295
Pas shpërthimit të ndodhur në një ish-repart ushtarat në Porto Romano, të Durrësit, ka reaguar edhe Shtabi i Forcave Ajrore.
Në deklaratën e këtij të fundit jepen më shumë detaje ku thonë se shpërthimi ka ndodhur gjatë pastrimit të territorit.
Në reagimin e Shtabit të FA-së, thuhet se të plagosurit kanë marrë plagë të lehta në trup. Të plagosurit janë një rreshter në Forcën Ajrore dhe një punonjës civil i agjencisë së trafikur ajror.