Shpërthimi në ish-bllok, të plagosur pronarët e një kreperie dhe dy vajza

277

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur zonën e ish-bllokut mesditën e sotme.

Shpërthimi i një bombole gazi ka sjellë plagosjen e kater personave dhe ka sjellë frikë e panik në këtë zonë.

Ngjarja ka ndodhur në katin e parë të një pallati në zonën e ish-bllokut.

Image

Burime nga policia thanë se janë dy persona të plagosur, të dy pronarët e kreperisë ku edhe ka ndodhur shpërthimi dhe dy vajza qe ndodheshin ne dyqanet ngjitur.

Të plagosurit mësohet se janë jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja ka shkaktuar panik tek qytetarët e shumtë që frekuentojnë zonën.

Image